U19: Juniorky se dvěma výhrami i rekordem extraligy!

16.11.2013 20:31

Dvěma výhrami v hale na Rosničce si juniorky udržely vedoucí postavení v tabulce základní části. Kvůli sobotnímu odjezdu kadetek na turnaj Champions cupu do Šoproně si Žabiny předehrály víkendové kola extraligy již v pátek a v sobotu. V pátečním utkání s Ostravou měl k dispozici trenér Fousek kromě zraněných pivotek kompletní kádr juniorek. Základní pětka tak mohla nastoupit v sestavě Klára, Anet, Šouky, Kamča a Sára. Žabiny se lehce dostaly do vedení 9:2 a 11:4. 1.čtvrtinu vyhrály domácí basketbalistky 27:15. Přesto, že se juniorkám nedařila střelba z perimetru dál navyšovaly skóre duelu. Poločas vyhrály Žabiny 20 bodovým rozdílem 54:34. Vše svádělo ke snadnému duelu i ve druhém poločase. Hned v úvodu třetího dějství juniorky díky košům Anet a Kláry zvýšily vedení na 58:34. Ostravské hráčky se však nevzdaly, dál bojovaly. Ke snížení nepříznivého skóre jim pomohla i skvělá střelba za 3 body( celkem 16/8). Do konce 3.čtvrtiny se hostům podařilo snížit rozdíl až na 72:60. Ostravský trenér Pavlát se mohl opřít o střelbu Jedličkové (21b) a Galvasové(18b). Cesta za výhrou se domácím začala komplikovat, když Ostrava snížila na -9b (76:67). Žabiny musely zapnout naplno, trenér Fousek nemohl šetřit opory. Ty nakonec zabraly, díky Kláře a Kamči opět získaly pro SŠMH uklidňující náskok. V závěru se hosté snažily za každou cenu korigovat a ještě utkání zdramatizovat, jejich muška však již byla vychýlená. Žabiny zvítězily nad Ostravou v divokém zápase, kdy útok měly nad obranou vrch 94:79. Nejlepší střelkyní Žabin byla celá základní pětka, která nastřílela 8494 bodů.

Pátek 15.listopadu 2013, 13:00 hod, Sportovní hala Rosnička, Brno

BK SŠMH Brno  -  SBŠ Ostrava  94:79 (27:15, 54:34, 72:60)

Extraliga juniorky U19, sezóna 2013/2014, základní část, 9.kolo

Body Žabin: Hošková Kamila 20, Mainclová Aneta 19, Křivánková Klára 18, Šoukalová Lenka 14, Beránková Sarah 13, Holešinská Petra 4, Hošková Lucie 2, Lančová Tereza 2, Stoupalová Natálie 2, Krumpholcová Sára 0, Pánková Alžběta 0, Zbořilová Martina 0

Body Ostravy: Jedličková Kateřina 21, Galvasová Pavla 18, Nagyová Pavlína 12, Morávková Adéla 7, Valasová Viola 7, Folvarčná Jana 5, Dančiová Marie 3, Barnetová Sandra 2, Káňová Kateřina 2, Kovářová Simona 2

Sobota 16.listopadu 2013, 12:00 hod, Sportovní hala Rosnička, Brno

BK SŠMH Brno  -  BK Pliska Studánka Pardubice 146:33 (36:7, 62:16, 104:22)

Extraliga juniorky U19, sezóna 2013/2014, základní část, 6.kolo

V sobotním duelu hostily Žabiny tým z Pardubic. Studánka je zatím poslední tým tabulky, který v šesti odehraných kolech připisoval pouze porážky. Domácí trenér Richard Fousek pro duel postrádal Sáru a Kamču (ŽBL v Trutnově). Velkým pozitivem je jistě návrat Terky Lančové po zranění kolena, to dává trenérovi větší možnosti pro rozehru. Proti Ostravě se Terča ještě rozehrávala, v sobotu pak již zářila, když byla společně s Pecou nejlepšími hráčkami domácího týmu při rekordní výhře. Trenérka Pardubic Žáková přivezla do Brna pouze 8 hráček. Hosté od úvodu zaostávali za domácím týmem. Žabiny od začátku nastartovaly vysoké tempo a skóre narůstalo raketovou rychlostí. 1.čtvrtinu vyhrál domácí tým 36:7, což napovídalo vysokému skóre na konci utkání. SŠMH nepolevila ani ve 2.čtvrtině, základem úspěchu byl rychlý protiútok, z kterého pramenily snadné body v zakončení. Bodově se dařilo Peci, autorce celkem 31 bodů. Soupeřky nedokázaly zastavit náš útok a zaostávaly i v dalších herních činnostech. Poločas vyhrály Žabiny 62:16. To už vypadalo na výrazný bodový rozdíl na konci utkání i se 100 bodovým bonusem. Domácí basketbalistky magickou hranici nakonec stihly pokořit už po 30 odehraných minutách na 101: 22 upravovala z úniku Sár Krumpholcová. Úkolem hostujících hráček v závěrečné části ještě byla snaha bojovat a snažit se překonat alespoň hranici 30 bodů, což se jim podařilo. Domácí hráčky naopak stále navyšovaly rekordní skóre, za potlesku tribun i lavičky se stihla do statistik zapsat i poslední nebodující kapitánka Marťa. Konečné skóre se nakonec zastavilo na rozdílu +113 bodů s výsledkem 146:33. Tento výsledek je asi 10 letým rekordem této věkové kategorie. Bohužel to spíše svědčí slabší kvalitě soupeře. Nijak to však nesnižuje skvělý výkon domácích „žabiček“!!! Dvěma výhrami v domácí tvrzi na Rosničce si tak SŠMH udržela vedoucí postavení na čele extraligy. Na řadě je LM v Šoproňi a konfrontace týmu kadetek s nejlepšími týmy Evropy. Jak je na tom český týmový mládežnický basket této věkové kategorie ukáže příští týden. Věříme, že ukáže sílu a kvalitu. ŽABINY DO TOHO!

Body Žabin: Holešinská Petra 31, Lančová Tereza 20, Stoupalová Natálie 15, Hošková Lucie 14, Krumpholcová Sára 12, Křivánková Klára 11, Šoukalová Lenka 11, Gašicová Hana 9, Krejčíková Michaela 9, Mainclová Aneta 6, Pánková Alžběta 6, Zbořilová Martina 2

Body Studánky: Pilná Kateřina 15, Holubová Markéta 4, Němečková Tereza 4, Nývltová Markéta 4, Vančurová Michaela 3, Kučerová Klára 2, Králíková Pavlína 1, Křapová Barbora 0