Play-off, U17: Kadetky zkopírovaly juniorky a Rosnička uvidí double MČR

13.04.2014 14:50

Stejným výsledkem jako před týdnem juniorky, tak i kadetky SŠMH jednoznačně zvládly čtvrtfinálový duel play-off extraligy proti Žďáru nad Sázavou. Po dvou jasných výhrách doma v hale na Rosničce zvládly i třetí duel na palubovce Žďáru. Vyhrály celou sérii 3:0 a zajistily si účast spolu s pořadatelstvím finálového turnaje MČR U17. Po roce tak Rosnička znovu uvidí souboje o Mistra ČR v kategorii kadetek U17.

Za stavu 2:0 v sérii pro Žabiny cestovaly favorizované kadetky ke třetímu utkání play-off na palubovku svého soupeře, Žďáru nad Sázavou. Utkání se odehrálo již v pátek v podvečer v hale ZŠ Komenského. Domácí trenér Jaroslav Odvárka znovu nasadil pouze devítku basketbalistek, trenér Richard Fousek měl k dispozici témeř komletní kádr, chyběla pouze dlouhodobě zraněná Áža. Sportovní škola v základní pětici Naty, Lucka, Hanina, Šouky a kapitánka Peca znovu zvládla skvěle vstup do utkání, skóre otevřela Peca a Žabiny šly do vedení 14:4. Dvě následné trojky Pecy zvýšily vedení na 20:6. Domácí korigovali v závěru, 1.čtvrtinu vyhrály naše kadetky 23:12. V úvodu 2.čtvrtiny přišla bodová šnůra Žabin 15:2 a Brno vedlo 38:14. Náš tým se pravidelně dělil o body, nejvíce se dařilo Naty a Sáře (obě 17 bodů). Domácí kadetky znovu korigovaly až v závěru 1.poločasu. Ten vyhrály Žabiny 47:22. Favorit duelu nepolevil ani po pauze, po další "šnůře" 10:0 zvýšily kadetky vedení na 57:22. Po trojkách Haniny a Sáry byl rozdíl 31 bodů (65:26). Trenér Fousek protáčel komletní sestavu a snažil se udržet plnou koncentraci na hru. V závěru 3.čtvrtiny přišla série žabinských 6TH s 50% bilancí. Poslední čtvrtina byla s naší strany bodově nejlepší (29:15), 2 minuty před konce překonala 100 bodovou hranici Jana a konečné skóre uzavřela Barča. Sportovní škola zvítězila 103:49, sérii pak získala jednoznačně 3:0 a byla prvním postupujícím na "Republiku". Hráčkám veliká gratulace k postupu a současně přání, ať Vám sportovní forma a zdraví vydrží ještě 2 utkání letošní sezóny!!!

V dalších sériích si výhrami 3:0 postup zajistily i kadetky BA Sparta a Sokol HK. O čtvrtém postupujícím z duelu mezi Prostějovem a Slovankou se rozhodne až v pátém vzájemném duelu 15.dubna 2014. Oba soupeři využili dvakrát domácí výhody, ve čtvrtém duelu rozhodovalo dokonce prodloužení, které zvládla domácí Slovanka 82:79. Mistrovství České republiky kadetek U17 je naplánováno na víkend 3. - 4.května 2014. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni do Brna na Rosničku.

Pátek 11.dubna 2014, 18:30 hod, hala 2. ZŠ, Žďár nad Sázavou

BK Žďár nad Sázavou  -  BK SŠMH Brno  49:103 (12:23, 22:47, 34:74)