MČR U17 - pá 26.4. 2013: Brno vymazalo sparťanské hvězdy a Slovanka přehrála Hradec

27.04.2013 11:01

Článek převzat z Xbasket.net

Přesvědčivými výsledky bylo zahájeno Mistrovství České republiky kadetek U17. Domácí Brno nejprve vymazalo z palubovky Zuzákovou s Fadrhonsovou a jasně předčilo Spartu a v druhém hraném utkání Slovanka rozdílem 16 bodů zdolala Hradec Králové.

Žabiny si napravily reputaci po fiasku na šampionátu juniorek a výsledkem 83:57 předčily Spartu. Se stínem krachu z minulého týdne do zápasu šel brněnský trenér Richard Fousek„Obavu jsem určitě měl, protože předchozí víkend byl pro nás zklamáním. Navíc se nahromadila únava stěžejních hráček. Velmi dobře jsme se na to připravili, měli jsme rozsáhlou taktickou přípravu a v obraně jsme ubránili klíčové hráčky soupeře.“

Úspěchu v kategorii do 17 let Jihomoravanky podřídily všechno, klíčové hráčky dostaly třídenní volno na začátku týdne a s čistou hlavou šly do souboje s čtvrtfinálovým přemožitelem USK Praha.

Po vyrovnané první čtvrtině na palubovce existoval jediný tým. Sparťanské opory Aneta Zuzáková s Karolínou Fadhonsovou prožily jedno velké trápení. Sice daly 21 body dohromady, ale spotřebovaly na ně 29 střel a navíc Fadrhonsová se dopustila 12 ztrát. K eliminaci těchto hráček se vyjádřil trenér Fousek: „Velkou část tréninku jsme věnovali rozboru hru, zvláště Zuzákové s Fadrhonsovou. Povolili jsme jim velmi těžké střely a nájezdy a to rozhodlo.“

Na domácí straně dalo sedm hráček alespoň 6 bodů, z nichž s 16 body vyčnívala Sarah Beránková. Ta k jejich dosažení musela vystřelit na koš devatenáctkrát. Double-double za 11 bodů a 13 doskoků si připsala Aneta Mainclová.

Pátek 26.dubna 2013, 16:00 hod, Sportovní hala Rosnička, Horákova 7, Brno

BK Brno  -  BA Sparta  83:57 (25:19, 48:27, 72:42)

Extraliga kadetky U17, sezóna 2012/2013, MČR - 1.kolo

Body Žabin: Beránková Sarah 16, Stoupalová Natálie 14, Holešinská Petra 13, Křivánková Klára 13, Mainclová Aneta 11, Bubeníková Alžběta 7, Hošková Lucie 6, Krumpholcová Sára 2, Zbořilová Martina 1, Krejčíková Michaela 0, Zítková Tereza 0

Body Sparty: Voláková Gabriela 13, Rokošová Kateřina 11, Zuzáková Aneta 11, Fadrhonsová Karolína 10, Tvrdíková Michaela 8, Gallasová Patricia 2, Novotná Sabina 2, Doksanská Tereza 0, Kleckerová Anna 0, Kloseová Linda 0, Nollová Klára 0, Tinková Magdaléna 0

střelba 3b.: 11/4 - 5/1

střelba 2b.: 67/24 - 58/16

TH: 31/17 - 38/22

doskoky: 49 - 38