Juniorky Žabin obhájily titul mistryň ČR, když v prodloužení zdolaly Slovanku!!!

23.04.2012 23:12

Dvě Shakespearovská dramata s hororovými prvky Alfréda Hitchcocka, to vše nabídly poslední dva zápasy MČR juniorek. První drama s příchutí bronzu, rozhodla proměněná šestka hráčky USK, Terezy Vondráčkové 2 vteřiny před koncem. Druhé, radostné pro Žabiny, rozhodlo prodloužení závěrečného duelu basketbalistek Frisca a Slovanky. Nezdolná bojovnice Kamča Hošková rozhodla 12 vteřin před koncem prodloužení o výhře Žabin 73:71, zisku zlatých medailí a obhájení titulu mistryň ČR pro Frisco Brno. Nádherný závěr turnaje spustil výbuch radosti domácích basketbalistek a jejich fanoušků. Znovu se ukázalo, jak tenká může být sportovní hranice mezi úspěchem a zklamáním.

Pátek 20.dubna 2012 - 1. den turnaje MČR

Byl pátek 20.dubna 2012, od 16:00 hod začalo na Rosničce dlouho očekávané Mistrovství České republiky v basketbale juniorek U19. Úvodní duel turnaje obstaralo domácí Frisco Brno a USK Praha. Zahajovací zápasy o "mistra" bývají vždy hodně důležité, ale často i hodně nervózní, hlavně pro domácí, kteří bývají pod velký psychickým tlakem. Žabiny zvládly úvodní zápas skvěle a zaslouženě zvítězily nad USK o 7 bodů, 60:53. V dresu USK ve Final Four nenastoupí jejich nejlepší hráčka, "sniperka" Tereza Vyoralová, kterou na Rosničku nepustí zraněné koleno. Naopak skvělá zpráva pro domácí, po zranění se vrátila do skvělé formy bojovnice Kamča Hošková. Frisco po celých 40 minut vedlo, v 1 půli získalo 10 bodový náskok. Poločas vyhrálo 33:26. Po přestávce se USK podařilo snížit na rozdíl 2 bodů, 40:38. Pak už měly opět navrch domácí basketbalistky. Skvěle zaplněné a fandící tribuny sledovaly, jak si ve 4.čtvrtině domácí vybudovaly až 11 bodový náskok (60:49) a v závěru nepřipustily žádné drama. Frisco zvítězilo 60:53 a připsalo si první výhru v turnaji MČR. Nejlepší hráčku utkání Míšu Vackovou (Frisco) odměnila darem Tereza Pecková.

Pátek 20.dubna 2012, 16:00hod, Sportovní hala Rosnička, Brno

Frisco Brno - USK Praha 60:53 (15:10, 33:26, 50:44)

juniorky U19, extraliga, ročník 2011/12, MČR - 1.kolo

Body Frisca: Hošková Kamila 17, Vacková Michaela 15, Havlíková Veronika 14, Křivánková Klára 8, Beránková Sarah 2, Mainclová Aneta 2, Šimková Kateřina 2, Hašková Kateřina 0, Holomková Kateřina 0, Mlčochová Petra 0

Body USK: Pohunková Dominika 18, Kuthanová Karolína 10, Bakajsová Petra 8, Reisingerová Julia 6, Čechurová Helena 4, Salačová Naďa 3, Matulková Tereza 2, Vondráčková Tereza 2, Drahokoupilová Adéla 0, Hanzlíková Tereza 0, Kubíčková Karolina 0, Vejsadová Michaela 0;

střelba 3b.: 16/1:10/3

střelba 2b.: 51/20:46/17

TH: 23/17:14/10

doskoky: 34:39

chyby: 15:22

Tomáš Vencúrik, asistent trenéra Frisca Brno: „V pátek se začalo Mistrovství ČR juniorek U19 v Brně a my jsme měli výhodu domácího prostředí. Na druhé straně z toho vyplývala obrovská odpovědnost, očekávání a samozřejmě s tím související psychický tlak. Dva dny před turnajem si zranila koleno opora USK, Tereza Vyoralová, což samozřejmě zahrálo do karet všem ostatním týmům. My jsme vstupovali do zápasu s jasným a jediným cílem vyhrát a využít absenci nejlepší hráčky USK. Věděli jsme, že každý bod může rozhodnout nejen o vítězi utkání, ale i o mistru ČR. Měli jsme jasně zvolenou taktiku, věděli jsme co a jak máme bránit, ale přesto se nám to ne vždy podařilo. Úvodní čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem 5 bodů a poločas rozdílem 7 bodů. Druhý poločas byl vyrovnaný a skončil nerozhodně. Pokud se nám podařilo vypracovat si 10-12 bodový náskok, soupeř ho dokázal okamžitě stáhnout na 5-7 bodů a my jsme nebyli schopni si ho udržet, resp. navýšit. USK střídalo osobní a zónovou obranu, se kterou jsme měli v určitých úsecích hry problémy. Během celého zápasu se nám nedařila střelba za 3 body a samozřejmě nás mohli mrzet i zahozené dvoutakty a střelba zpod koše. Zápas jsme však s pomocí odhodlání, bojovnosti a výrazné podpory diváků dotáhli do vítězného konce a připsali si důležité vítězství.“

___________________________________________________________

Před druhým duelem dne turnaj juniorek oficiálně zahájil ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, PaedDr. Vratislav Bartušek. Ve druhém utkání prvního dne zvítězila Basket Slovanka nad Sokolem HK 64:51. Juniorky Slovanky vstoupily do utkání daleko lépe, dobře bránily a dařila se jim i střelba. 1.čtvrtinu vyhrály 19:11.Ve 2.čtvrtině se Hradec zlepšil, zrychlil hru a těžil z úspěšné střelby. Poločas vyhrála Slovanka o jediný bod 31:30. Ve 3.čtvrtině to byla velká bitva o každý koš. Do závěrečné čtvrtiny šly týmy za těsného stavu 48:46 pro Slovanku. Ta zvládla 4.čtvrtinu daleko lépe, Hradci odešla střelba, za 10 minut dal jen 5 bodů a to na výhru nemohlo stačit. Slovanka v pohodě zvítězila 64:51 a připsala si úvodní výhru na turnaji. Aneta Půlpánová ocenila nejlepší hráčku utkání, Marianu Opočenskou (Basket Slovanka).

Pátek 20.dubna 2012, 18:30hod, Sportovní hala Rosnička, Brno

Basket Slovanka - Sokol Hradec Králové 64:51 (19:11, 31:30, 48:46)

body Slovanky: Opočenská Mariana 22, Satoranská Monika 7, Bulíčková Klára 6, Mircová Eliška 6, Kracíková Tereza 5, Effangová Pamela-Therese 4, Prášková Michaela 4, Vrabcová Mariana 4, Červenková Lucie 2, Flašíková Martina 2, Jandová Kristýna 2, Brejchová Kateřina 0

body HK: Kaňuková Michaela 14, Andělová Andrea 10, Samková Barbora 8, Nosková Tereza 5, Selucká Kamila 5, Burzová Gabriela 4, Lachnitová Gabriela 3, Hrušková Anna 1, Zoubková Barbora 1, Andělová Gabriela 0, Prachařová Kateřina 0

střelba 3b.: 15/2:20/2

střelba 2b.: 52/20:44/17

TH: 26/18:21/11

doskoky: 52:39

chyby: 20:24

Sobota 21.dubna 2012 - 2. den turnaje MČR

V soboru 21.dubna pokračovalo Mistrovství ČR juniorek druhými zápasy.  Bohužel nebyl to šťastný den pro Žabiny. V prvním utkání 2.kola změřily síly pražské basketbalistky USK proti Slovance. První poločas  byl hodně vyrovnaný, žádný z týmů nezískal větší bodový odstup. Ve druhé půli hráčky USK získaly 11 bodový náskok a směřovaly k výhře. Slovanka však včas zatáhla za záchranou brzdu a během 4 minut otočila skóre z -11b na +1 bod . V poslední čtvrtině to byl 5 minut boj o každý míč, rozdíl ve skóre byl minimální. Závěr však nakonec zvládla lépe Slovanka, která získala druhou výhru na turnaji a výrazně posílila svoje šance na nepřednější umístění. Kristýna Jandová (Slovanka) se stala nejlepší hráčkou utkání. Po tomto duelu viděla Rosnička druhé finálové utkání ŽBL mezi Friscem Brno a USK Praha. Favorit letošní ŽBL splnil svoji úlohu a zvítězil 88:61.

Sobota 21.dubna 2012, 12:30hod, Sportovní hala Rosnička, Brno

USK Praha - Basket Slovanka  58:70 (18:19, 36:31, 48:49)

juniorky U19, extraliga, ročník 2011/12, MČR - 2.kolo

body USK: Pohunková Dominika 16, Hanzlíková Tereza 12, Bakajsová Petra 9, Reisingerová Julia 7, Vondráčková Tereza 6, Salačová Naďa 4, Čechurová Helena 2, Kuthanová Karolína 2, Drahokoupilová Adéla 0, Matulková Tereza 0, Urbancová Markéta 0, Vejsadová Michaela 0

body Slovanky: Satoranská Monika 14, Opočenská Mariana 11, Červenková Lucie 10, Effangová Pamela-Therese 10, Kracíková Tereza 7, Mircová Eliška 5, Jandová Kristýna 4, Vrabcová Mariana 4, Flašíková Martina 2, Prášková Michaela 2, Bulíčková Klára 1, Chmelová Kristina 0

střelba 3b.: 11/2:12/1

střelba 2b.: 48/19:52/18

TH: 21/14:35/31

doskoky: 39:39

chyby: 28:20

Po finále ŽBL už ale na palubovku nastoupily basketbalové juniorky Hradce Králové a Frisca. Atmosféra zápasu výrazně převýšila kulisu finále ŽBL. Žabiny nastoupily tentokrát v zelených dresech za velké divácké podpory jak ze strany rodičů, tak fandů z Rohatce. Výrazně slyšet však byli i příznivci Hradce. Žabiny vletěly do zápasu jako uragán, za chvíli vedly 7:0, soupeř se však rychle otřepal a po 5 minutách už vedl 10:9. Horší než skóre však byly rychlé 2 osobní chyby Verči, navíc přišla nesportovní chyba. Po té už Hradec vedl 19:13 a vyhrál 1.čtvrtinu. Trenér Fousek se snažil vyburcovat hráčky na hřišti, situace se ale nezlepšila ani ve 2.čtvrtině. Hradec trefil dvě trojky a po 5 minutách byl rozdíl 10 bodů (29:19). Pak přišlo chvilkové vzepjetí našich hráček, díky Kamči, Klárce a trojce Verči byl najednou rozdíl jen 2 body. Jenže následovaly zbytečné ztráty a nekoncentrovanost hráček a soupeř za 2 minuty opět navýšil rozdíl na 10 bodů. Poločas vyhrál Hradec 37:27. 3.čtvrtina byla z naší strany nejméně povedená, přes velkou snahu dalo Frisco za 10 minut jen 9 bodů. Hradec byl naopak v pohodě, navýšil vedení na 51:36. Poslední čtvrtina byla ve znamení naší snahy zvrátit nepříznivý stav utkání. Nedařila se však naše velká zbraň, střelba za 3 body a na naše dvoubodové koše Hradec pohodlně odpovídal. Poslední čtvrtinu sice Frisco vyhrálo 17:15, ale na vývoj a celkový výsledek utkání to nemělo žádný vliv. Nejlepší hráčku utkání Gabrielu Andělovou odměnila cenou Aneta Půlpánová. Sokol Hradec Králové zaslouženě zvítězil 66:53. Horší než porážka však byl rozdíl skóre -13 bodů, který je při MČR hodně důležitý při závěrečném počítání.

Sobota 21.dubna 2012, 18:15hod, Sportovní hala Rosnička, Brno

Sokol Hradec Králové - Frisco Brno  70:55 (21:15, 37:27, 51:36)

body HK: Hrušková Anna 13, Lachnitová Gabriela 12, Samková Barbora 10, Andělová Andrea 9, Andělová Gabriela 9, Selucká Kamila 6, Nosková Tereza 4, Burzová Gabriela 3, Kaňuková Michaela 2, Zoubková Barbora 2, Prachařová Kateřina 0 -

body Frisca: Hošková Kamila 17, Havlíková Veronika 15, Křivánková Klára 8, Mainclová Aneta 8, Vacková Michaela 5, Beránková Sarah 2, Hašková Kateřina 0, Holomková Kateřina 0, Mlčochová Petra 0, Šimková Kateřina 0;

střelba 3b.: 16/5:12/3

střelba 2b.: 51/22:48/16

TH: 16/11:23/14

doskoky: 35:41

chyby: 22:15

Tomáš Vencúrik, asistent trenéra Frisca Brno: „Hradec si chtěl porážku se Slovankou kompenzovat na nás, ale vše bylo otevřené. Úvod zápasu nám vyšel podle našich představ a po necelých 3. minutách hry jsme vyhrávali 7:0. To však bylo s naší strany jediné vedení v zápase. Během celého zápasu jsme nedokázali zastavit průnikovou hru soupeře a většinu útoků zakončovaly hráčky Hradce jednoduchými dvoutakty. K tomu se přidalo ještě několik úspěšných 3-bodových pokusů a Hradec šel po poločase do šatny s 10 bodovým náskokem. Naše dívky bojovaly během celého zápasu opět s proměňováním jednoduchých dvoutaktů a střelbou zpod koše. Soupeř si vypracoval 15 bodový náskok a pokud se nám ho podařilo stáhnout na 7-9 bodů znovu přišla nepozornost v obraně, chvilková ztráta koncentrace a lehce inkasovány koše. Věděli jsme, že každý bod se může při konečném zúčtování sejít, ale i tak se nám to už nepovedlo a Hradec si udržoval až do konce zápasu pohodlný 15-bodový náskok. Zápas jsme prohráli rozdílem 15 bodů, což nás ještě mohlo v závěru turnaje mrzet. Dívky byly na tento zápas až příliš nabudené a vyhecované, protože na ně bylo kladeno příliš vysoké očekávání. Našemu hernímu výkonu určitě nepomohla ani bouřlivá atmosféra v hale, která nás měla povzbudit a nastartovat. Úmysl fanoušků byl nám určitě pomoci, ale v hledišti vznikly 3 skupiny fanoušků, které se navzájem snažili překřičet a vznikl z toho akorát obrovský hluk, ve kterém nebylo slyšet ani vlastního slova. Musím konstatovat, že Hradec zaslouženě vyhrál a dívky byly po tomto zápase psychicky vyčerpané. Čekal nás poslední den, kdy se mohlo ještě všechno zamotat.“

Neděle 22.dubna 2012 - 3. den turnaje MČR

A přišla neděle, poslední den turnaje. Naše vyhlídky na zisk titulu byly po sobotě již spíše v oblasti teoretické. Při předpokládané výhře Hradce nad USK, bychom museli vyhrát nad dosud výbornou Slovankou o 18 bodů, což se jevilo spíše jako scénář pro sci-fi. Do hry však vstoupil „černý Petr“, tým USK. Pražanky měly na svém kontě dvě porážky, přesto pořád existovala reálná šance na „placku“. Museli jakkoli porazit Hradec Králové. Horší to bylo ze zdravotním stavem důležitých hráček. K již zraněné Tereze Vyoralové přibyly další dvě hráčky z duelu se Slovankou. Jen na lavičce zůstala Tereza Matulková (rameno) a Julia Reisingerová (kotník). Navíc Pohunková postrádala vyražený zub. Porazit v oslabené sestavě rozjetý Hradec se jevilo jako velice těžký úkol. Ale tým USK to nezabalil, obdivuhodně se semknul a bojoval. Úvod utkání byl vyrovnaný, čekal se veliký nápor HK, ten ale nepřišel. Po 5 minutách byl stav 7:7. Pak přece jenom Hradec získal malý náskok a 1.čtvrtinu vyhrál 15:10. USK se opíralo o výkon Dominiky Pohunkové, o body Hradce se dělilo více hráček. Hradci se opět dařila i střelba za 3 body. (8/27 - 30%). Do poločasu Hradec získal pohodlný 9 bodový náskok a vyhrál 28:19. po přestávce se USK snažilo snížit vedení soupeře, vždy však následoval kontr Hradce po rychlém brejku nebo trojka! Tak to probíhalo 25 minut. Pak o sobě dala vědět rozehrávačka Pohunková, doslova strhla tým k velkému obratu. Spoluhráčky vycítily šanci a přidaly se. Bod po bodu začaly snižovat náskok Hradce a po 30 minutách již vedlo USK 44:39. USK vyhrálo 3.čtvrtinu 25:11. Velká nervozita byla znát na všech, kdo byli na hřišti, 3 minuty nepadl ani koš, skóre posunula až 5 body v řadě hradecká, Gábina Andělová. Hradec opět vedl 45:44. USK se nemohlo bodově prosadit, Pohunková byla důsledně hlídána. 2 minuty před koncem vedl Hradec o 4 body, ale ztratil vysoké Kaňukovou a Seluckou. Pro 5 faulů musela hřistě opustit i pivotka USK Bakajsová. Oba týmy již měly po 5 faulech. Dobré nervy ukázaly Pohunková se Salačovou při TH a bylo znovu srovnáno 50:50. V poslední minutě nejprve vyrovnala Hanzlíková (USK) na 52:52. Poslední útok Hradce nebyl úspěšný, 2 vteřiny před koncem navíc Hradec fauloval pod vlastním košem. Tereza Vondráčková proměnila hned první TH a tím rozhodla utkání. USK porazila HK o jediný bod 53:52 a následovala veliká radost pražanek, které právě získaly 3.místo a bronzové medaile. Nejlepší hráčkou utkání se stala Tereza Vondráčková (USK Praha).

Neděle 22.dubna 2012, 10:00hod, Sportovní hala Rosnička, Brno

Sokol Hradec Králové - USK Praha  52:53 (15:10, 28:19, 39:44)

juniorky U19, extraliga, ročník 2011/12, MČR - 3.kolo

body HK: Andělová Andrea 0, Andělová Gabriela 0, Burzová Gabriela 0, Hrušková Anna 0, Kaňuková Michaela 0, Lachnitová Gabriela 0, Nosková Tereza 0, Prachařová Kateřina 0, Samková Barbora 0, Selucká Kamila 0, Zoubková Barbora 0

body USK: Bakajsová Petra 0, Čechurová Helena 0, Drahokoupilová Adéla 0, Hanzlíková Tereza 0, Kubíčková Karolina 0, Kuthanová Karolína 0, Matulková Tereza 0, Pohunková Dominika 0, Salačová Naďa 0, Urbancová Markéta 0, Vejsadová Michaela 0, Vondráčková Tereza 0

střelba 3b.: 27/8:6/1

střelba 2b.: 43/9:48/13

TH: 19/10:36/24

doskoky: 40:53

chyby: 30:21

Tento výsledek definitivně zdramatizoval situaci před poslední utkáním. Výhra Žabin = 1.místo, titul a zlaté medaile. Prohra Žabin =  4.místo, „brambory“ a veliké zklamání. Seznámeny s touto situací, nastoupily hráčky obou týmů k poslednímu utkání Final Four.

Trenér Richard Fousek poslal do úvodu pětici ve složení Havlíková, Vacková, Křivánková, Hošková a Mainclová. Trenér Slovanky Toušek kontroval pětkou Mircová, Červenková, Opočenská, Satoranská a Effangová. Žabiny začaly finálové utkání skvěle, skóre otevřela Klára, po 5 minutách vedlo Frisco 11:2. Slovanka se rozjížděla pomaleji, ale rychle dotáhla rozdíl ve skóre. Opírala se o hru Opočenské se Satoranskou. 1.čtvrtinu Žabiny přesto vyhrály 16:14. Slovanka často střídala, snažila se hrát přes svoje vysoké pivotky. Frisco se opíralo o hru Kamči a Kláry. Hru režírovala převážně VerčaMíšou. Boje pod koši sváděla Aneta. Trojky se nám opět nedařily (0/6). Ve druhé čtvrtině Slovanka přešla po TH Satoranské do vedení a hosté vyhráli poločas 31:29. Od této doby se rozdíl ve skóre pohyboval maximálně v rozmezí 5 bodů. Po přestávce se bojovalo o každý míč, o každý doskok. Skóre se často přelévalo z jedné strany na druhou. Žádný z týmů nezískal rozhodující náskok. Naše užší sestava nemohla tak důrazně bránit a soupeřky toho využívaly. Hledaly hlavně Satoranskou nebo Kracíkovou. Slovanka nasadila do hry všech 12 hráček. Žabiny za vyrovnaného stavu jen osm hráček. Po 3.čtvrtině vedla Slovanka 48:44. Na začátku 4.čtvrtiny díky Míši a Anetě Frisco vyrovnalo. Fanoušci obou týmů skvěle podporovali své barvy. Jak se blížil konec, drama se stupňovalo. Jeden úspěšný TH Kláry Křivánkové poslal znovu Frisco do vedení 49:48. Radost bílého tábora utnula trojka Mariany Opočenské. Po TH Kamči ale bylo znovu srovnáno 51:51. Po 35 odehraných minutách vedlo Frisco 57:53. Žabinám se vždy podařilo vstřelit vedoucí koš, ale Slovanka ihned srovnala. V poslední minutě 4.čtvrtiny získala Kamča znovu Brnu vedení, ale Mircová z protiútoku vyrovnala. Frisco mělo závěrečný útok, ale nakonec mohla rozhodnout Prášková (Slovanka). Po 40 minutách remíza 64:64. Muselo rozhodnout prodloužení. To už nebyla na hřišti pro 5 faulů kapitánka Frisca Vacková, ze Slovanky odpočívala Flašíková (5 faul již ve 2.čtvrtině). Ze začátku prodloužení měla navrch Slovanka, získala 5 bodový náskok a vypadalo to, že zvítězí. To rázně odmítly Žabiny, přešly do zónové obrany, nezdolná bojovnice Kamča Hošková snížila 3 body za koš s faulem. Vyrovnání zařídila 2TH Sarah Beránková. Eliška Mircová střelou z rohu dala šanci hostům. 36 vteřin před koncem se šikovně protáhla Klára Křivánková pod košem a vyrovnala. Útok Slovanky skončil špatnou přihrávkou do autu. Žabiny vedly poslední útok, jejich fanoušci už nevydrželi sedět a fandili ve stoje. Kamča zůstala v rohu na chvíli volná. Přichází na ni riskantní přihrávka přes celou šíři hřiště. Kamča kolem clony najíždí ke koši a přes bránící hráčku skóruje. Frisco vede 73:71. Poslední snaha Slovanky končí vedle našeho koše a pak už klakson a konec. Vypuká obrovská radost hráček v bílých dresech, jejich trenérů a skvělých fanoušků, kteří jim nedovolili prohrát! Frisco Brno zvítězilo nad Basket Slovankou po prodloužení 73:71, získalo zlaté medaile a po roce opět na Rosničce obhájilo mistrovský titul v kategorii starších dorostenek (juniorek U19). Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Kamča Hošková, autorka 23 bodů. Vítězný rituál stříhání síťky připadl na kapitánku Míšu Vackovou. Za podpory celého týmu se jí to přes problémy s nůžkami nakonec podařilo. Po utkání proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků za účasti starosty městské části Brno - Žabovřesky Mgr. Marka Šlapala a ředitele Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, PaedDr. Vratislava Bartůška. Ten stejně jako loni předal kapitánce Frisca, Míši Vackové, pohár za 1.místo!

Pro naši kapitánku Míšu Vackovou bylo finále posledním utkáním v mládežnické kategorii s krásnou zlatou tečkou. Její bilance je úctihodná, se 2 zlatými, 1 bronzovou medailí a úspěchy v 3x3 basketbalu se bude řadit k historicky nejlepším dorosteneckým basketbalistkám Žabin. Míšo díky a hodně štěstí !!!!!

Frisco Brno - Basket Slovanka  73:71 (16:14, 29:31, 44:48, 64:64)

body Frisca: Hošková Kamila 23, Křivánková Klára 16, Mainclová Aneta 11, Vacková Michaela 10, Havlíková Veronika 8, Beránková Sarah 4, Mlčochová Petra 1, Hašková Kateřina 0, Holomková Kateřina 0, Šimková Kateřina 0 -

body Slovanky: Satoranská Monika 21, Opočenská Mariana 19, Kracíková Tereza 8, Mircová Eliška 8, Bulíčková Klára 5, Effangová Pamela-Therese 4, Vrabcová Mariana 4, Červenková Lucie 2, Brejchová Kateřina 0, Flašíková Martina 0, Jandová Kristýna 0, Prášková Michaela 0

střelba 3b.: 6/0:13/2

střelba 2b.: 48/26:65/23

TH: 28/21:25/19

doskoky: 40:38

chyby: 18:25

Tomáš Vencúrik, asistent trenéra Frisca Brno: „Slovanka vstupovala do zápasu s 2 výhrami a jak jsem již zmiňoval, tak vše se ještě více zamotalo. Hradec nečekaně prohrál s USK v závěru o 1 bod a podle konečného účtování skóre, pokud jsme chtěli vyhrát titul stačilo nám jakékoliv vítězství. Na druhé straně, pokud bychom prohráli, tak bychom skončili na 4 místě. Všichni jsme věděli o co hrajeme a uvědomovali jsme si důležitost tohoto zápasu. Buď všechno nebo nic. Do zápasu jsme opět vstoupili dobře, skóre bylo po 3. minutách 6:0 a po 6. minutách 11:2 v náš prospěch. Nedokázali jsme si vypracovat ještě větší náskok a Slovanka trpělivou hrou stahovala. Po 1. čtvrtině jsme vyhrávali 16:14, ve 2.čtvrtině jsme trochu usnuli a poločas prohráli rozdílem 2 bodů. Až do konce zápasu se skóre prolínalo z jedné strany na druhou. 40 sekund před koncem zápasu jsme vyhrávali košem Kamči o 2 body, ale Slovance se podařilo 20 sekund před koncem vyrovnat. Po timeoutu jsme měli jsme ještě čas na poslední střelu, ale přišla neočekávaná chyba a špatnou přihrávkou přes celou šířku hřiště 6 sekund před koncem jsme tak dali soupeři šanci zvrátit výsledek zápasu v jeho prospěch. Poslední útok se nám podařilo ubránit a šli jsme tak do prodloužení. Během celého zápasu jsme měli hodně zbytečných ztrát (až 26!) A vlastními zbytečnými chybami jsme se sami připravovali o úspěch. Po 3 minutách prodloužení jsme ztráceli už 5 bodů na soupeře, ale tehdy holky dokázaly, že umí bojovat a dát do toho všechno. Proměněnými trestnými hody a závěrečnými střelami Kláry a hlavně Kamči několik vteřin před koncem jsme dokázali vyhrát tento důležitý zápas a obhájit titul mistrů ČR v juniorkách U19. Samozřejmě se o to zasloužily všechny hráčky, dokázaly podat kolektivní výkon, a tím si zasloužily vítězství na tomto turnaji. Velké poděkování patří i fanouškům, kteří nás podporovali nejen během závěrečného turnaje, ale i během celé sezóny a všem, kteří věřili, že to dokážeme!!!“