Juniorky čtvrtinou snů otočily šlágr extraligy se Slovankou, Prosek byl lehčím soupeřem.

22.01.2012 18:26

Závěrečná čtvrtina byla ze strany juniorek Frisca z kategorie snů! Žabiny ji vyhrály 27:5! a  rozhodly o vítězi šlágru juniorské extraligy. Po 30minutách přitom naše dorky prohrávaly se Slovankou o 10 bodů 40:50 a k výhře měly hodně daleko. V sobotu po poledni to byl souboj prvního týmu tabulky s druhým. Slovanka v týdnu dohrávala odložené utkání 12.kolo s DE Prosek. Slovanka s převahou zvítězila 90:49. Výhra ji vynesla z pátého místa na druhé. V sobotu se tak odehrál souboj o vedoucí pozici tabulky základní části. Na podzim dokázaly naše juniorky vyhrát na horké půdě v Praze na Slovance 72:68. Utkání samotné nabídlo do poločasu vyrovnanou bitvu (30:29), po přestávce pak veliké drama. V bouřlivé atmosféře domácích bubnů a houkaček nakonec slavily Žabiny 13 výhru v sezóně 2011/12. V neděli pak na Rosničku přijely basketbalistky DE Prosek, které v sobotu zvítězily v Pardubicích 72:56. Utkání již nebylo tak dramatické jako v sobotu, juniorky Žabin skvělou úvodní pasáží (26:6) v podstatě vzájemný duel rozhodly. Frisco vyhrálo i v neděli 81:47 a upevnilo si s 30 body vedoucí postavení v tabulce. Za námi následuje trojice týmů s 28 body, USK, Slovanka a HK. Trutnov tak tak vyhrál v Kroměříži, ale ztratil s Valosunem, když doplatil na neúčast svých opor. Ostrava v neděli porazila Straky a dotáhla se na Olomouc. V dalších kolech nás čekají velmi těžcí soupeři, věříme, že juniorky v nich budou úspěšné.

Příští program extraligy juniorek U19:

17.kolo, so 4.února 2012, 14:45 hod, KARA Trutnov - Frisco Brno (hala 3.ZŠ, Trutnov)

18.kolo, ne 5.února 2012,  ???  hod, Sokol H. Králové - Frisco Brno (hala Sokol HK)

Sobota 21.ledna 2012, 13:00 hod, 15.kolo

Frisco Brno  -  Basket Slovanka   67:55 (16:15, 30:29, 40:50)

juniorky U19, extraliga, ročník 2011/12, základní část

Hosté ze Slovanky vedeni trenéry Touškem a Kallou napsaly na soupisku 11 hráček. Základní pětku tvořily Effangová, Mircová, Opočenská, Vrabcová a Satoranská. Domácí soupiska Frisca čítala  pouze 9 hráček. Na domácí lavičku po chirurgickém zákroku opravdu „usedl“ Richard Fousek. V základu Žabin nastoupily Verča, Kamča, Míša, Klára a Aneta. A právě Anet vyhrála úvodní rozkok utkání. Skóre otevřela Verča. Následnou naši nepřesnou rozehrávku v útoku potrestala z rychlého brejku hostující Mircová. Verča ale znovu poslala Žabiny do vedení. Bojovalo so o každý míč. Slovanka po většinu zápasu praktikovala zónovou obranu. Rychlý průnik Míši Vackové pod koš zastavily soupeřky faulem. Míša Oba TH proměnila a domácí vedly 6:2. Trenér Toušek reagoval time-outem. Následný koš Verči po zahraném signálu znamenal již vedení 8:2 pro Brno. Pak o sobě daly hodně vědět hosté. Po trojce Satoranské již prohrávaly jen 7:8. O chvíli později již Slovanka vedla 13:10. Závěr 1.čtvrtiny ale patřil domácím basketbalistkám, Kamča, Klára a Mlča získaly opět vedení a Frisco vyhrálo úvodní čtvrtinu 16:15. V úvodu 2.čtvrtiny bylo k vidění na pod oběma koši dost nepřesností a nedůrazných situací. Až po dvou minutách se trefila hostující Prášková a hned z toho byla trojka pro Slovanku a vedení 18:16. Střelba z perimetru ve včerejším duelu jednoznačně lépe vycházela hostující Slovance, hráčky Frisca se za „3“ trápily po celých 40minut.(Trojky 1/19 - 6/14). V dalších minutách se znovu bojovalo o každý míč a skóre se znovu několikrát otočilo na obě strany. Přílišný důraz Slovanky v obraně často dával naši basketbalistky šanci z TH, ve 2.čtvrtině měly hráčky výhodu 11TH, úspěšné byly v 8 případech. Hosté znovu kontrovali trojkou a poločas skončil naším těsným vedením 30:29. Nic nebylo rozhodnuto. Po přestávce začalo lépe Frisco. Anet, Klárka a znovu Anet získaly pro domácí nadějné vedení 36:30. Nadějné vedení nám ale nevydrželo ani minutu. Pro trojce Brejchové a koši Opočenské jsme vedli už jen 36:35. A bylo ještě hůře, Míša sice proměnila oba nařízené TH, ale pak Žabiny za dlouhých 5 minut daly jen 1 bod. Míče se vytáčely z obruče jeden za druhým, neúnavní fanoušci trnuli a Slovanka trestala. Vyhrála tento herní úsek 15:1! Po 3.čtvrtině juniorky prohrávaly 40:50. Trenéři v pauze zmobilizovali všechny zbylé síly, na hřiště šlo to nejlepší. Žabiny rozehrávaly a hned z prvního útoku se podařilo skórovat z TH. Následovala skvělá naše obrana a zisk míče. Kapitánka Míša zvedla prapor a trefila trojku. Byla to naše jediná trojka v utkání, ale přišla v tu nejlepší chvíli. Rázem byl rozdíl pouze 5 bodový 45:50. Slovance se přestalo dařit v útoku, naopak Žabiny se „chytly“. Anet čistila prostor pod vlastním košem, KlárkaKamčou neúnavně najížděly do zónové obrany. Přibývalo faulů, TH a skóre se srovnávalo. Pro 5 faulů opustila palubovku Satoranská  další hráčky měly po 4 faulech. Naše hráčky ukázaly skvělé nervy při TH, ty se nám ve 4.čtvrtině opravdu dařily. Slovanka nemohla zabodovat, Frisco se dostalo do vedení a pokračovalo ve skvělém výkonu. Po úseku 1:15, přišla naše odpověď a úsek 21:0!!! Slovanka nedala dlouhých 9 minut ani bod. Trojka hostující Effangové v poslední minutě již nemohla nic zvrátit. Závěr byl plně v režii Frisca, úspěšnost 100% - 6TH Míši a Anety uzavřely skvělý šlágr extraligy. Juniorky po závěrečném klaksonu neskrývaly upřímnou radost z výhry. Žabiny zvítězily 67:55.

Velké poděkování patří našim fanouškům a rodičům, kteří nepřestali tým podporovat ani ve chvílích, kdy se nedařilo a kdy k výhře bylo hodně daleko! Vše se nakonec ve dobré obrátilo a přišla výhra!!!

Body Frisco: Havlíková Veronika 14, Křivánková Klára 14, Hošková Kamila 13, Vacková Michaela 13 (1 trojka), Mainclová Aneta 10, Mlčochová Petra 2, Beránková Sarah 1, Hašková Kateřina 0, Šimková Kateřina 0

Body Slovanka: Effangová Pamela-Therese 16, Opočenská Mariana 11, Brejchová Kateřina 7, Satoranská Monika 6, Prášková Michaela 5, Kracíková Tereza 4, Vrabcová Mariana 4, Mircová Eliška 2, Bulíčková Klára 0, Červenková Lucie 0, Jandová Kristýna 0

střelba 3b.: 19/1 - 14/6

střelba 2b.: 46/17 - 61/15

TH: 36/30 (83%) - 12/7

doskoky: 52 - 39

fauly: 16 - 27

rozhodčí: Polák Michael(1.5/4), Zatloukal Ondřej(1.5/4)

technický zápis  ZDE

průběh utkání  ZDE

Videozáznam utkání na TVcom  - ZDE

Ohlasy k zápasu:

Tomáš Vencúrik, asistent trenéra Frisco Brno:"Očakávaný zápas prvého z druhým sľuboval dobrý basketbal a boj o každú loptu. Od začiatku to bol súboj plný nasadenia a hlavne tvrdej obrany. Do polčasu sa nedokázalo ani jedno družstvo bodovo odtrhnúť, ak keď väčšinu času sme boli vo vedení (maximálne o 6 bodov). V 3. štvrtine prišla strata koncentrácie dievčat v obrane a Slovanka toho dokonale využila. Dievčatá prestali komunikovať a v útoku sa dopustili zbytočných strát, z ktorých pramenili rýchle body súpera a do poslednej štvrtiny sme sa dostávali z 10 bodovým mankom. V 4. štvrtine prišiel obrat, 5 min. pred koncom sa vyfaulovali 2 hráčky a súperovi sme za 9 min. hracieho času nedovolili streliť ani 1 bod. Slovanka dokázala prvýkrát skórovať až 43 sekúnd pred koncom štvrtiny! Výborná obrana v poslednej štvrtine a bodová šnúra 21 : 0 nám zaručila víťazstvo v zápase o 12 bodov."

Frisco Brno, juniorky U19, komentář vítězného týmu:"Sobotní duel se Slovankou dopadl přesně podle očekávání. Již dopředu nám bylo jasné, že to nebude jednoduchý zápas. Zároveň to byl boj o první místo v tabulce a my jsme rozhodně chtěly vyhrát. Ostatně jako vždy. Trenér Fousek, který se konečně vrátil po operaci kolene, nás připravil na to, že holky z pražského celku hrají tvrdý a rychlý basket. O tom se na vlastní kůži přesvědčila Anet, která od jedné z pivotek dostala loktem, a z hřiště ji vyprovodil krvácející ret. Celý zápas byl velmi vyrovnaný. Všechny hráčky, které dostaly příležitost podívat se na hřiště, makaly ze všech sil a i přes menší zkrat ve třetí čtvrtině, kdy jsme prohrávaly o 10 bodů, se nám nakonec podařilo dotáhnout to do vítězného konce. Chtěly bychom poděkovat také fanouškům, za to, jakou nám připravili atmosféru a dokázali nás hrnout kupředu. DĚKUJEME !!!"

_______________________________________________________________________

Neděle 22.ledna 2012, 9:00 hod, 16.kolo

Frisco Brno  -  BK DE Prosek  81:47  (26:6, 41:23, 62:33)

V neděli dopoledne na Rosničku přijel další tým z Prahy, BK DE Prosek, v současnosti 10 tým tabulky. Basketbalistky DE Prosek vyhrály v sobotu v Pardubicích 72:56, ale jejich naděje na play-off jsou již asi spíše teoretické. Trenér Vladislav Poloczek přivezl 10 hráček, na soupisce se objevila s číslem 21 i nejlepší hráčka hostí, Míša Urbanová. Frisco mělo skvělý úvod, vletělo na soupeřky, po 4 minutách už domácí dorky vedly 12:0. Po time-outu hostí přišel jejich úvodní zápis, když se trefila Katka Ornátová. Žabiny dále pokračovaly se svojí hře, důrazná obrana a rychlý protiútok. Anet se dařilo pod košem, dala 5 bodů a vedení vzrostlo již na 17:3. Trojku trefila Kamča, závěr 1.čtvrtiny vyšel Mlči. Po 10 minutách vedlo Frisco 26:6. Tento herní úsek utkání v celku rozhodl celý zápas. Ve 2.čtvrtině Prosek přešel do zónové obrany a rychleji se vracel po ztrátě na vlastní polovinu. Tím nám dal méně prostoru k brejkům a i úspěšnost střelby proti zóně šla dolů. Střelecky se v této fázi dařilo Sáře, autorce 6 bodů. 2.čtvrtinu vyhrál Prosek 17:15. Přesto poločas vyhrály Žabiny 18 bodovým rozdílem 41:23. Po přestávce naše děvčata znovu zapnula a ve 3.čtvrtině opět dominovala (21:10). Po 6 minutách již vedly 57:25, střelecky se dařilo Klárce, Kamči a Verči. V závěru čtvrtiny se hráčkám Proseka přece jen podařilo korigovat skóre. Po odehraných 30 minutách vedlo Frisco 62:33. 4.čtvrtina se již jen dohrávala, v 1.minutě dala Kamča 4 body (66:34). Odpověděla trojkou hostující Urbanová, z naši strany úspěšnou střelou zase Klárka. Skvěle střelecky se uvedly naše střídající hráčky, Kačka Hašková i Ivča Andrýsková se krátce po svém příchodu na hřiště trefily za 3 body. Ivča dokonce stihla za odehraných 72 vteřin nastřílela bodů 5. Do bodových statistik se tak nezapsaly jen Kačka Holomková a dnes plně odpočívající Míša Vacková. Double-double si připsaly domácí Kamča Hošková a Aneta Mainclová. Frisco zvítězilo nad DE Prosek 81:47, doma opět naplno bodovalo a upevnilo si vedoucí postavení v tabulce po 16. odehraných kolech.

Body Frisco: Hošková Kamila 21 (1 trojka), Křivánková Klára 18, Beránková Sarah 11 (1 trojka), Havlíková Veronika 9 (1 trojka), Mlčochová Petra 7, Andresková Iva 5 (1 trojka), Mainclová Aneta 5, Hašková Kateřina 3 (1 trojka), Šimková Kateřina 2, Holomková Kateřina 0, Vacková Michaela 0

Body Prosek: Urbanová Michaela 14, Kulhánková Veronika 9, Fichtnerová Dagmar 8, Ornstová Kateřina 4, Žampová Karolína 4, Vášová Kateřina 3, Opletalová Veronika 2, Pešková Veronika 2, Ezrová Barbora 1, Bendová Nikola 0

střelba 3b.: 18/5 - 10/3

střelba 2b.: 54/28 - 63/15

TH: 13/10 - 17/8

doskoky: 47 - 34

chyby: 15 - 11

rozhodčí: Polák Michael(---/---), Zatloukal Ondřej(---/---)

technický zápis - ZDE

průběh utkání - ZDE

Videozáznam utkání na TVcom  - ZDE

Tomáš Vencúrik, asistent trenéra Frisco Brno:"Vyčerpávajúci zápas so Slovankou mal svoje následky (absencia kapitánky) a preto bolo potrebné aby sa do zápasu zapojili aj ostatné hráčky. Prvú štvrtinu sme vyhrali a súper dokázal streliť len 6 bodov. Druhú štvrtinu sme zaspali a prestali brániť a pravdepodobne prišlo opäť uspokojenie s výsledkom z 1. štvrtiny, čo sa nám vypomstilo a štvrtinu sme prehrali 15 : 17. Do druhého polčasu dievčatá vstúpili koncentrovane a nenechali nič náhode, pričom si zahrali aj všetky hráčky s lavičky a zápas sme dotiahli do víťazného konca v pomere 81 : 47. Avšak v ďalšom kole nás čakajú vonku nepríjemní Hradec a Trutnov, kde budeme musieť zabojovať minimálne tak ako so Slovankou, ak chceme byť úspešní."

Frisco Brno, juniorky U19, komentář vítězného týmu: "Neděle – nový den, nový zápas. Další pražský tým tentokrát Prosek, přijel k nám na Rosničku změřit síly. I přesto, že se nacházejí na nižších příčkách tabulky, nechtěly jsme nic podcenit. Od začátku jsme šly tvrdě za vítezstvím. Na hřiště se podívaly všechny hráčky, kromě Míši, která si v sobotu poranila koleno. Doufáme, že za čtrnáct dní bude v pořádku, protože nás čeká Hradec a Trutnov a naši kapitánku budeme velmi potřebovat. Další úspěšný víkend je za námi a my se můžeme těšit z krásných výher. Snad se nám bude dařit i nadále!"