13.04.2010 20:15

Neděle, 11. dubna 2010

FRISCO SIKA BRNO - BA SPARTA  97 : 60  (20:8, 41:23, 72:41)

MČR - extraliga starších dorostenek, roč. 2009/2010

Mirek Štěpánek webmaster: "Probíhá sezóna 2006/2007, mladší dorky Žabin vyřazují v play off z 5.místa 4.Ostravu 3:1 na zápasy a postupují na MČR. To pořádála Basket Slovanka v Praze v hale v Horních Počernicích. Je neděle, poslední den mistrovství, Žabiny se dvěma prohrami na kontě (v pátek prohrály s pozdějším vítězem Slovankou, v sobotu něšťastně se Sokolovem o 3 body, trojkou Aleny Hanušové v poslední vteřině), stále však se šancí na medaile (bronzové i stříbrné) při vysoké výhře nad Spartou. Děvčata po skvělém kolektivním výkonu porazily Spartu o 20bodů a mají jistou bronzovou medaily. Za dvě hodiny se bronz mění ve famózní stříbro, když jim pomohla těsná výhra Slovanky v posledním zápase turnaje nad Sokolovem.

Probíhá sezóna 2009/2010, starší dorky Žabin vyřazují v play off z 5.místa 4.Valosun 3:1 na zápasy a postupují na MČR. To pořádá USK Praha v Praze, v hale Na Folimance. Je neděle, poslední den mistrovství, Žabiny se dvěma prohrami na kontě (v pátek prohrály s pozdějším vítězem HK, v sobotu nešťastně s USK o 3 body, trojkou Terezy Vyoralové 3,4 vteřiny před koncem), stále však se šancí na medaile (bronzové i stříbrné), při vysoké výhře nad Spartou. Děvčata po skvělém kolektivním výkonu poratily Spartu o 38 bodů a mají jistou bronzovou medaily. Za dvě hodiny se bronz nemění na stříbro a USK nedosáhne na titul. Ten získává 3násobný obhájce HK. Bylo tyto všechny události jenom náhodné????"

Friscu zajišťovala možnost bojovat o medaili jen výhra, Sparta mohla doufat v drahý kov jak v případě vítězství, tak i při porážce do 17ti bodů (v případě následné výhry USK). Veškerá matematika však nakonec nebyla potřeba. Frisco bylo od začátku lepší, Sparta působila ještě matněji než v pátek, a v 15. minutě již vedlo Brno o dvacet bodů (32:12). Sparta snížila až v samotném závěru poločasu.(41:23)

Po změně stran však nastřílelo Frisco dvanáct bodů v řadě, zvýšilo na 53:23 a o všem podstatném bylo rozhodnuto. Friscu se oproti prvním zápasům dařilo střelecky, což bylo částečně umožněno i odevzdaným výkonem evidentně unavené Sparty. Hned pětice hráček Frisca nastřílela dvouciferný počet bodů.

s využitim zprávy delegáta Petra Kapitulčina z MČR

Komentáře k zápasům:

Michaela Muchová, kapitánka BA Sparty zhodnotila vystoupení na MČR: "Gratulace všem medailovým družstvům! Pro polovinu hráček našeho týmu byla letošní sezóna poslední v dorostenecké kategorii a chtěli jsme spolu něco dokázat, když to bylo naposledy. A ač to tak nevypadá a většina z nás to smutné čtvrté místo bere spíše jako neúspěch, tak to přeci jen úspěch byl. Nejraději budeme z letošního Final Four zajisté vzpomínat na zápas proti Hradci, ve kterém jsme dokázaly zvítězit. Bohužel toto vítězství v konečných počtech vůbec nic neřešilo. Ale my jako jediné porazili pozdějšího mistra :-) . A to byl náš jediný úspěch na závěrečné akci.
K zápasu s Friskem nemám bohužel co říct, brňanky zahrály famózní utkání. A náš tým? Nezvládly jsme ukočírovat svou psychiku, byly jsem totálně rozhozené tím, že je to náš poslední zápas a zahrály jsme, řekla bych až tragicky. Ale myslím, že to bylo dobré poučení pro nás.
Na závěr chci vysvětlit naši neúčast na slavnostním vyhlášení. Osobně jsem byla omluvit naši neúčast u hlavního pořadatele USK. Bohužel ten náš tým přede všemi neomluvil. Takže tímto omlouvám náš tým, ale v době slavnostního zakončení hráli naši muži druhý semifinálový zápas a tam nesměl nikdo z našeho velkoklubu samozřejmě chybět. Tak děkujeme za pochopení.
Našim holkám jen malý vzkaz: Byla to těžká sezóna, asi jsme v našem vytížení se ŽBL nemohly dopadnout lépe, teda mohly samozřejmě, ale i naše 4.místo je úspěch!!!"

Michaela Pavlasová, kapitánka bronzového Frisca: "Kdyby jsme celý turnaj hrály tak, jako poslední den, nemohl nás nikdo porazit! Je škoda, že nevyšel titul, ale třetí místo je taky super. Mistryním gratuluji, děkuji trenérům a všem spoluhráčkám za super sezónu. Našim rodičům a fanouškům patří velké DÍKY! Podporovali nás ze všech sil, táhli nás dopředu a nic nevzdávali ani v neděli! Pochvalu zaslouží celý tým, ale chci vyzvednout hru Monči Šívrové, která zahrála výborně všechny tři zápasy. Sezóna byla dlouhá a náročná, nám nevyšel začátek, pak jsme to pracně doháněly. Myslím, že psychicky náročnější to bylo v play off s Valosunem, kdy se rozhodovalo jestli bude sezóna úspěšná nebo neúspěšná. Letos byla moje poslední sezóna v dorostu, tak jsem se chtěla rozloučit titulem, ostatním holkám co v dorostu pokračují přeji hodně úspěchů a titul v příští sezóně!"

Body:  Kašpárková Barbora 21, Hanušová Alena 16, Šívrová Monika 14, Pavlasová Michaela 10, Vacková Michaela 10, Holubářová Anna 9, Sedláčková Tereza 6, Šívrová Markéta 5, Rybková Michaela 4, Monteiro Ornella 2, Havlíková Veronika 0, Nekudová Tina 0 – Němcová 12, Muchová 11, Štrudlová 9, Šmídková 9, Bezpalcová 6, Kuthanová 6, Petrželová 2, Řeháčková 2, Brejlová 1, Štědrá 1, Rusá 1

• Střelba za 2 body: 41/25 - 47/15
  • Trojky: 14/5 - 20/5
  • Fauly: 26 - 34
  • TH: 44/32 - 24/15
  • Doskoky: 45 - 35

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Neděle, 11.4. 2010

USK PRAHA – SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ  56 : 64  (14:17, 33:32, 48:51)

První nedělní zápas rozdal karty jednoznačně – vítěz posledního duelu bude mistrem ČR. V případě porážky by se však ze stříbra radovalo jen USK, na Hradec by v případě neúspěchu zbyl jen bronz (stříbro by bralo Frisco).

Významu utkání odpovídaly první minuty, obě družstva byla značně nervózní a obě strany zaznamenaly v prvních čtyřech minutách jen po jednom koši. Dříve se s tíhou zápasu srovnaly hráčky Hradce a vypracovaly si mírný náskok, ovšem ve druhé čtvrtině domácí celek dokázal otočit skore ve svůj prospěch.

Rozhodující moment celého mistrovství přišel na přelomu třetího a čtvrtého hracího období, kdy hradecká děvčata zejména díky bodům Hany Fadrhonsové odskočila až na desetibodový rozdíl (48:58). USK se nevzdávalo, dokázalo ještě snížit, ale Hradec už si zejména díky zkušenosti Bartákové a nedostatku sil domácího celku (celý turnaj v sedmi hráčkách, osm bodů za poslední čtvrtinu) zlato vzít nenechal. Největším rozdílem mezi oběma týmy byl počet doskočených míčů, ve kterých Hradec dominoval, částečně i díky problémům s fauly domácích pivotmanek.