Brněnské derby s Valosunem nám nevyšlo!

02.02.2009 17:34

Středeční prohrou v derby s Valosunem si starší dorky hodně zkomplikovaly postavení v tabulce extraligy, která bude důležitá pro nasazení v play off. Bitvu o Brno lépe zvládl Valosun a postoupil na 3.příčku. Gambrinus klesl na 4.místo a dotáhla se i Sparta, která dokázala třikrát naplno bodovat. Ostatní týmům se totiž daří vyhrávat i vyrovnané zápasy. Nám  naopak uškodila prohra doma s USK, po totálním střeleckém výpadku. Ve středu dorky naprosto nezvládly úvodních 10 minut zápasu s Valounem, skóre 8:26! Do konce základní části soutěže zbývá odehrát ještě 6 kol, Žabiny však jen dvakrát doma a čekají je vedoucí 2 týmy.

Středa 28.1.2009

Valosun Brno - Gambrinus Brno  77:51 (26:8, 42:20, 60:35)

Extraliga starší dorostenky, roč. 2008/09, základní část

Dvakrát důležitý byl středeční zápas s brněnským rivalem z Králova Pole. Výhra by dorkám upevnila 3.místo v tabulce a staly by se pomyslnými vládci Brna v této kategorii.

Kromě Renaty Zrůstové s kompletním kádrem nastoupily děvčata ve staré hale na Vodové ulici. Trenéři důrazně upozorňovali na důležitost zápasu. Jak se ukázalo za několik minut, naprosto zbytečně. Dorky sice nezachytily úvod, domácí tým šel do vedení 10:5, 13:8. Ale hrálo se nahoru dolů. Stačilo však pár nevydařených střel a zablokovaných útoků a tým se naprosto zhroutil. Nedokázal vůbec odolávat v obraně nájezdům hráček Valosunu, hrajících na hranici pravidel. Dorky dostávaly jeden koš za druhým s bonusy faulů a proměněných následných TH. Za 1.čtvrtinu dorky pětkrát inkasovaly koš a faul! Nepomohlo střídaní ani time out. Skóre 26:8 pro Valosun bylo hrozivé, ale do konce zbývalo ještě 30 minut čisté času. Jenže chyběl vůdce a tahoun, který by tým seřval a následně strhnul k lepšímu výkonu. Jen několik hráček zápas nezabalilo, přesto náš výkon připomínal horskou lokálku proti Pendolinu! Zápas se potom už jen dohrával. Prohrát se může, je to přece jen sport. Záleží ale na přístupu každé jednotlivé hráčky k momentální situaci a stavu hry. Doufejme v ponaučení.